Ігрові завдання
Задача 1 (38 с. 14)
Як взаємодіють між собою однойменні магнітні полюси?
Що за питання? Авжеж відштовхуються!
Зробіть дослід: приблизьте до північного кінця зафіксованої стрілки компаса північний полюс постійного магніту. Звільніть стрілку…. Обидва північних полюси притягнуться один до одного!
Повторіть дослід з південними полюсами.
Поясніть «диво», яке ви спостерігали.
Підказка. А чи дуже намагнічена стрілка компасу?
Задача 2 (43 с. 15) Котушка індуктивності створює слабке електромагнітне поле, стальне осердя зовсім не намагнічене. Але якщо вставити осердя в котушку, то виникне сильне електромагнітне поле. Звідкіля воно з’явилось?
Підказка.
З’єднайте полюси підковоподібного магніту пластмасовою лінійкою й піднесіть його до гвіздка. Повторіть експеримент, з’єднавши полюси сталевою пластинкою.
Задача 3 (8 с. 7)
На ізоляційних нитках висить декілька однакових металевих кульок. Одна із них має заряд. Як відібрати у неї рівно 2/3 заряду.
Підказка
Якщо торкнутися зарядженої кульки незарядженою, заряд між ними розділиться порівну. Але нам же не потрібно порівну! Як бути?
Задача 4 (14 с. 7)
Навіщо між вершинами опор ліній електропередач (ЛЕП) натягують заземлений дріт?
Підказка.
При проходженні над заземленим тросом грозової хмари …
Задача 5 (17 с. 8)
Опір провідника, який визначено за законом Ома (за допомогою вольтметра й амперметра) дорівнює R/
Яким буде опір цього провідника, якщо напруга, яка підведена до його кінців, буде дорівнювати нулю?
Підказка.
Мабуть, ви вже відповіли: Опір не зміниться, так як він залежить не від прикладеної напруги, а від розміру провідника та питомого опору матеріалу, з якого його виготовили, чи не так?
Давайте перевіримо. Нитка накалювання лампочки – провідник. Виміряйте її опір омметром, а потім увімкніть лампочку в мережу та визначте її опір за законом Ома. Як бачите,результати різняться в рази. Чому?
Цікаво? Гайда до нас…