| | vivaspb.com | finntalk.com
 p1240007Історія коледжу розпочинається в 1954 році, коли на теренах Херсонської області було відкрито філіал Запорізького гідроенерготехнікуму. Країна потребувала фахівців зі спеціальностей «Монтаж і експлуатація енергосилового устаткування» та «Гідротехнічне будівництво».
У 1958 році  на базі філіалу було створено Новокаховський вечірній електромеханічний технікум, відкрито спеціальність «Обробка матеріалів різанням». Згодом - спеціальності «Електромашинобудування» та «Ливарне виробництво».
У 1970 році було відкрито денне відділення,  в 1988 році – заочне.
1971 рік  -  Новокаховський вечірній електромеханічний технікум переіменовано у Новокаховський електромеханічний технікум.
1978 рік – відкрито спеціальність «Електроустаткування промислових підприємств і установок».
1992 рік – відкрито спеціальність «Економіка підприємства».
З 1993 року розпочато прийом студентів на платній основі додатково до державного замовлення.
У 1997 році відкрито спеціальність «Бухгалтерський облік», в 1999 році – «Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів».
2001 рік відзначився відкриттям двох спеціальностей – «Комерційна діяльність» та «Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем» (останню переіменовано 2007 року у «Розробку програмного забезпечення»).
У березні 2008 року Новокаховський електромеханічний технікум реорганізовано у Новокаховський електромеханічний коледж Одеського національного політехнічного університету. 24 березня 2008 року  переіменовано у вищий навчальний заклад – Новокаховський політехнічний коледж Одеського національного політехнічного університету.
2012 рік – відкрито спеціальність «Організація перевезень та управління на автомобільному транспорті».
Першим директором закладу був І.Ф. Дергачов. Згодом коледж очолив
А.В. Мережук. З 1999 року директором коледжу є Л.Т. Лоза.
Великий внесок у справу підготовки спеціалістів внесли ветерани педагогічної праці: Бистрай Л.І., Бірюков Л.А., Воблікова В.Г., Давидов В.М., Дергачов І.Ф., Мережук А.В.,   Лоза Л.Т.,  Самохін О.В., Степанцов В.І., Сиволапова  Л.І., Політицька Т.Г.
   Варто зазначити, що за час свого існування коледж отримав сотні  нагород, подяк і відзнак. Проте найбільшим визнанням для нашого закладу є позитивні відгуки керівників підприємств та установ міста і регіону, де працюють наші випускники, та рекомендації колишніх студентів коледжу, які запрошують на навчання своїх друзів, родичів та знайомих.